اچ پی در ماه آینده میلادی لپ تاپ هایی با نمایشگر AMOLED معرفی خواهد کرد

سال ها از دخول نمایشگرهای اولد به دنیای گوشی ها، تبلت ها و تلویزیون ها می گذرد اما این نمایشگرها کمتر در لپ تاپ ها مورد استفاده صبر خمود اند. موافق اطلاع دادن اچ پی، این انبازی داخل آوریل ۲۰۱۹ (ماه آینده ی میلادی) لپ تاپ های متاخر خویشتن با نمایشگر ۱۵.۶ اینچی AMOLED را آماده ی ابتیاع خواهد کرد. نخستین میزبانان این نمایشگرها نوت بوک های تبدیل پذیر اسپکتر و سری Envy خواهند بود که ابتدا در اروپا و آمریکا به ابتیاع خواهند رسید.

اچ اثر تو روند CES 2019 از لپ تاپ Spectre x360 با نمایشگر ۱۵.۶ اینچی AMOLED رونمایی کرد؛ اما اچ پی هفته ی گذشته فاش کرد که نسخه ی پرمیوم Envy x360 نیز به چنین پنلی فراهم خواهد شد. این انبازی به دنبال معرفی لپ تاپ های ۱۵.۶ اینچی با کلفتی ناچیز در فاز بعدی محصولات خود با پنل AMOLED است؛ در حال مهیا اطلاعاتی درون مورد مشخصات فنی این محصولات در دست نیست اما بهره مندی از پردازنده های ویسکی لیک اینتل در این لپ تاپ های متاخر قطعی بوسیله رویت می رسد. البته استفاده از نمایشگرهای گرانبها قیمت AMOLED صدای زیر مردانه استفاده از قطعات بالارده داخل این لپ تاپ ها را افزایش می دهد.

اچ جای پا فروش Spectre x360 15 را برای تاریخ ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین) ازطریق وب سایت خود زمان بندی کرده است؛ ابتیاع این محصول درون خرده فروشی های Best Buy نیز احتمالا از ماه می آغاز خواهد شد. لپ تاپ اچ اثر  ENVY x360 15 همچنین از ماه آینده و ابتدا در اروپا روانه ی راسته خواهد شد؛ طبق اعلام اچ پی، زمان متفاوتی برای ارائه ی این علیه در آمریکا درنظر اندوهناک شده است. هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد قیمت لپ تاپ های متاخر اچ پی در دست نیست.سنخ و سازنده ی تک پنل نمایشگر این لپ تاپ های هنوز معلوم نیست؛ خاطر نشان می کنیم سامسونگ دیپسلی عزب شرکتی است که تاکنون از پنل AMOLED با قطر ۱۵.۶ اینچی پرده برداشته است.

پنل مذکور ساخت سامسونگ دیسپلی، رزولوشنی ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل دارد و روشنایی آن تو بین دو ارج ۰.۰۰۰۵ و ۶۰۰ مشیت متغییر است؛ همچنین کنتراست دینامیکی این نمایشگر به ۱۲۰۰۰۰۰:۱ می رسد و از دید زمان پاسخ گویی و زاویه ی دید افقی توانمند است. خوشبختانه این نمایشگر قادر به بازتولید ۱۰۰ درصد طعم جزیی های فضای رنگی گسترده ی DCI-P3 است و نسبت به معیار های LCD کنونی بازار مداقه بالاتری دارد. مشاهده ی نشان DisplayHDR True Black در مشخصات این نمایشگرها، پشتیبانی از معیار HDR10 را تضمین می کند. استفاده از این پنل در لپ تاپ های متاخر اچ پی تنها یک گمانه زنی است و این احتمال که تماشاگر پنل های متفاوتی در محصولات صیت برده باشیم چندان کم نیست.

 بیشتر بخوانید:اچ پی مدل های جدید لپ تاپ Omen 15 و Omen 17 را با پر اب افزاری قدرتمند عرضه می کنداچ جای پا لپ تاپ گیمینگ قدرتمند Omen X 2s را با دو نمایشگر شناساندن کردلپ تاپ های جدید HP با پردازنده اینتل و نمایشگر پرنور معرفی شدندهدست واقعیت مجازی Reverb شرکت HP رقیبی سرسخت برای Vive Proاچ معلول لپ تاپ های پروبوک خویشتن را با پردازنده مستشار AMD روانه بازار می کند