طرح مفهومی اینتل HorseShoe Bend، نگاهی به آینده کامپیوترهای شخصی تاشدنی

کاربران کامپیوترهای شخصی، در زمان خریدن لپ تاپ با این سؤال روبه رو هستند که لپ تاپبزرگ با نمایشگر بزرگ یا لپ تاپ کوچک با نمایشگر کوچک خریداری کنند؟ اینتل بوسیله لطف فناوری نمایشگرهای تاشدنی، طرح مفهومی از یک کامپیوتر شخصی را در CES 2020 به نمایش گذاشت که به صیت Horseshoe Bend شناخته می شود. شاید طرح اینتل را بتوان پاسخی به سؤال قبل دانست. لپ تاپ کوچک با نمایشگر بزرگ.مقاله های مرتبط:لنوو یوگا اسلیم 7 با پردازنده های اینتل و AMD معرفی کردن شدلنوو ThinkPad X1 Fold به عنوان اولین معلول سی با نمایشگر تاشدنی رونمایی شد

طرح مفهومی اینتل، نمایشگری واقعی بزرگ را به کاربر نمایش می درنگ. نمایشگری با ابعاد ۱۷/۳ اینچ که از جدیدترین نسخه ی مک بوک پرو (۱۶ اینچی) تیمار بزرگ تر خواهد بود. CNET در نمایشگاه CES 2020 نگاهی از نزدیک بوسیله طرح مفهومی اینتل داشت و کارایی آن را درون شرایط انواع تجسس کرد. طرح مفهومی اینتل حالت های استعمال ی متعددی را به کاربر عرضه می کند و با یک کیبورد بی سیم، تجربه ای تمام را بوسیله همراه دارد. کاربر همچنین می تواند Horseshoe Bend را از داخل تا کرده و از کیبورد مجازی استفاده بطی ء. درحالت تا شدن از بیرون نیز با نمایشگری ۱۲/۵ اینچی روبه رو هستیم.

اینتل در Horseshoe Bend از نسل بعدی پردازنده های موبایل خود موسوم به تایگر لیک مصرف می یواش که برابر ادعای شرکت، نیکوترین سازی کارکردهای گرافیکی و فهمیدن مصنوغعی را بوسیله همراه دارد. پردازنده های مذکور درون دنباله ی سال جاری به بازار ارائه می شوند. طرح مفهومی اینتل به نمایشگر لمسی OLED متجانس با قلم هوشمند مجهز است و نسبت شمایل 4:3 را ارائه می درنگ.

اینتل روز دوشنبه داخل نمایشگاه CES 2020 از طرح مفهومی Horseshoe Bend رونمایی کرد، اما برخی رسانه ها همچون CNET پیش از نمایشگاه فرصت نگاه نزدیک به کامپیوتر شخصی را داشتند. به علاوه مصاحبه ای هم با تیم طراحی ارتکاب و صحبت هایی اطراف ۱/۵ سال زمان طراحی و بهینه سازی دستگاه ردوبدل شد. طرحی که از نمونه های ساده ی Styrofoam شکل پژمان بود، امروزی محصولی کاربردی است که در سال ۲۰۲۱ برای عرضه ی نهایی به بازارها آماده خواهد وجود. البته اینتل باید سازنده های کامپیوتر انحصاری را مجاب کند تا طرح Horseshoe Bend را به دشت بازپسین تغییر کنند.

Horseshoe Bend را می استعداد گام اتیه در تولید وسیله های پردازشی دانست که به لطف نمایشگرهای تاشدنی قابل پیدایش هستند. از محصولات دیگر می استعداد سامسونگ گلکسی فولد و هواوی میت ایکس را نام سرما که گوشی هوشمند را بوسیله یک تبلت تبدیل می کنند. علیه دیگر، موتورولا ریزر ۲۰۱۹ است که البته نمایشگری در حد یک گوشی هوشمند معمولی دارد، اما در زمان تا شدن، فرم فاکتوری متجاوز کوچ را ارائه می بطی ء.

دستگاه های حاضر به نمایشگرهای تاشدنی اکنون درون گروه ی فوق گران مقدار قرار دارند و نگرانی های متعددی پیرامون دوام و کارایی آن ها مطرح می شود. ازطرفی با توسعه ی فناوری و محلول چالش های موجود، لپ تاپ های تاشدنی می توانند تجربه هایی جذاب تیز همچون فیلم های باکیفیت، فایل های وسیع ی ارشد و کاربری و ابزارهای بهینه برای ویرایش عکس و فیلم ارائه کنند.

نیراج بالی، مدیر ارشد مهندسی در گروه Client Platform Engineering اینتل درباره ی طرح مفهومی Horseshoe Bend می گوید:

این محصو را می استعداد ترکیبی از گوشی هوشمند و تبلتو کامپیوتر شخصی دانست که قطعا دگرگونی مهمی تو صنعت ایجاد می درنگ.

شاید اولین سؤال هایی که درباره ی Horseshoe Bend ذهن شما را به خود اسیر کند، ابدیت لولاها و بها دستگاه باشد. متأسفانه اینتل پاسخی بخاطر این سؤال ها ندارد و حتی طرح خویشتن را هم تو مراحل ابتدایی به همکاران نمی فروشد. البته باتوجه به شرایط کنونی بازار می توان امیدوار بود که کامپیوترهای شخصی تاشدنی دیر یا مهلت بوسیله بازار روش محسوس کنند. درون ماه مه گذشته، لنوو ازطرح مفهومی کامپیوتری شخصی تاشدنی خود رونمایی کرد که به اشتهار ThinkPad X1 معرغی شد. البته آن دستگاه با نمایشگر ۱۳ اینچی، متجاوز کوچک نمدار از Horseshoe Bend حیات.

قضیه نقشه کشی Horseshoe Bend

راحی Horseshoe Bend از میانه ی سال ۲۰۱۸ و با کمال مطلوب بهبود مدل سازی کامپیوترهای شخصی مهیا به دو نمایشگر شروع شد. درواقع آویشن طراحی تصمیم داشت تا آن مفهوم را به یک نمایشگر بزرگ تاشدنی تحول کند. ازطرفی نمایشگرهای تاشدنی چالش های اضافی را به همراه دارند و رسیدن به راهکارهای مدل سازی و عملیاتی در اینتل، به ماه ها زمان احتیاج داشت. بخاطر درکی از چالش نمایشگرها و دستگاه های تاشدنی، به حالت پوست داخل تا شدن و باز شدن اعضای بدن دقت کنید. همین چالش ها تو طراحی محصول، منجر به تغییر ابعاد در بسرنوشت شوم دچار کردن ها و حالت های انواع می شوند. چنین چالشی داخل زمان طراحی موتورولا ریزر متاخر هم بوسیله تیم مدل سازی فشار بااطلاع کرد.

کامپیوتر Horseshoe Bend ضخامت ۷/۷۵ میلی متری دارد. اینتل بخاطر حل چالش تا شدن، از دو لولای موازی برای اتصال بالا و پایین نمایشگر مصرف می یواش. میکو مکینن، مهندس نقشه کشی علیه درون اینتل، با تشریح راهکار می گوید که استفاده از دو لولا، فضای کافی را برای نگه داشتن نمایشگر تا شده تو زمان تا شدن خلق کردن می کند.

در بخش اجنبی Horseshoe Bend شاهد پوشش چرمی درون پشت وسیله هستیم که دشوار تا شدن را تاحدودی برطرف می نرم. فراموش نکنید که تو زمان تا شدن دستگاه، پوشش پشتی کشیده می شود و باید از ماده ای بادوام بخاطر آن کاربرد کرد. گوستاو فریک، طراح صنعت اینتل می گوید برای حل چالش مذکور، کمی از پوشش به صورت مدلل و حصه دیگری به صورت لغزنده طراحی شد. بوسیله هرحال پوشش لپ تاپ مذکور حالتی پیچیده دارد و در انواع وضعیت های کاربری، از آن محافظه می کند. طراحی لولا به گونه ای است که در زمان امانت شدن، فضایی خالی بین نمایشگر خلق می شود که اینتل با استفاده از پوشش های انعطاف پذیر، مقاومت مناسبی در برابر واکنش گردو غبار ساختن می یواش.

نکته ی جذاب دیگر در طراحی HorseShoe Bend، مکان قرارگیری کیبورد است که تو بین فضای خالی نمایشگر قرار می گیرد. پس از بازکردن لولا، کیبورد در حالتی ارگونومیک درون برابر کابر قرار می گیرد. اتصال آهن ربایی کیبورد، این امکان را مهیا می نرم تا در حالت های متنوعی از آن استعمال کنید. درنتیجه می توان هر دو حالت با نمایشگر مبصر و کوچک را با کیبورد فیزیک اختلاط کرد.

همان نعوظ که گفته شد HorseShoe Bend یک طرح مفهومی و یک مرجع مدل سازی محسوب می شود. درنتیجه تا زمانی که علیه بازپسین براساس طرح سابق الذکر ساخته نشود، نمی توان انتظار تغییری عمده درون راسته کامپیوترهای انحصاری داشت. HorseShoe Bend درون مجموع یک الگو برای اینتل محسوب می شود که دشواری های مهندسی را تا حد زیادی از بین بنده است. تولیدکننده های رقیق اسباب و توسعه دهنده های نرم ابزار و سازنده های کامپیوتر شخصی می توانند از آن به عنوان نقطه ی شروع مدل سازی استفاده کنند.اینتل با طرح های مفهومی نوآورانه سعی می کند بازار PC را زنده مرطوب نشان دهد

اینتل درون CES 2020 در کنار تولیدکننده های متعدد کامپیوتر شخصی، انواعی از کامپیوترهای هیبریدی چندکاره و تاشدنی را به ارائه می گذارند که شاید تأثیری بر بازار خیر چندان مناسب کنونی داشته باشد. وسیله هایی که ترکیبی از لپ تاپ و تبلت را با کارایی بیشتر عرضه می کنند.کریس واکر، مدیر طاس کامپیوترهای انحصاری همراه در اینتل با اشاره به محصولات کنونی متشابه درون میدان همچون Lenovo Yoga PC و Surface Neo، آن ها را دستگاه هایی با دو نمایشگر می خواند و HorseShoe Bend را قدم بعدی در توسعه ی این استیل از محصولات می داند.

کامپیوترهایی که براساس نقشه کشی HorseShoe Bend مصنوع می شوند، قطعا مفت نخواهند حیات. تولیدکننده ها باید برای حصول کارایی از کامپیوتر درون همگی ی جهات، دو وب کن و چهار اسپیکر را درون آن مصرف کنند. به علاوه نمایشگرهای تاشدنی غصه قیمت بالایی دارند. پردازنده ی تایگرلیک نیز قطعه ای حرفه ای محسوب می شود که قیمت کامپیوتر نهایی را باز هم اضافه می دهد. واکر بیان می نرم که علیه نهایی قطعا گران نرخ خواهد بود، ولی همیشه کاربرانی علاقه مند به خرید کامپیوترهای حرفه ای و خاص حیات دارند. به علاوه تولیدکننده ها با پیشرفت مدل سازی می توانند نفقه ها را تا پیمانه اضافی کاهش دهند. 

کامپیوترهای انحصاری آینده

طرح مفهومی HorseShoe Bend از قلب آویشن طراحی Experience Centered اینتل بیرون آمد. آویشن مذکور از ۱۶ محقق تجربه ی کاربری و نقشه کشی محصول تشکیل می شود که در مراکز مدیریتی اینتل داخل سانتا کلارا کالیفرنیا و مرکز عملیات اورگان پخش شده اند. مستمری ی آن ها، مدل سازی و میزان سازی کامپیوترهای انحصاری خاندان آینده است که درون دوره ی زمانی دو سال آتی به راسته عرضه می شوند. آن ها چالش های طراحی و ساخت محصول را داخل طرح های نوآورانه بررسی و حل می کنند.شاید طرح مفهومی جدید، آینده دنیای کامپیوترهای انحصاری را شکل دهد

تیم مدل سازی آ ینده نگرانه ی اینتل بخاطر محلول چالش های طراحی و ساخت محصول جدید، از کارمندان بی شمار شرکت با تخصص هایی در مدخل نمایشگر، مدیریت جوهر تغذیه، درنگ افزار، جلوه های صوتی، طراحی پردازنده، نقشه کشی بورد مداری، کابل کشی، خنک کنندگی، باتری و مقدر شدن های دیگر بهره می برند. اغلب حل کردن یک چالش طراحی یا اضافه کردن استعداد جدید، چالش های پیچیده ای برای آن ها به همراه دارد. تو مراحل بعد، از متخصصان خارج از اینتل مصرف می شود. بوسیله نشانی شهید آن ها در طراحی HorseShoe Bend از کفاش ها حزن مشورت گرفته اند و یک فنی استرالیایی، تفویض از میان چهار هزار نوع چرم را برای آن ها به ۱۰ نوع کاهش داده است.

اینتل در میدان لپ تاپ های میسر و کامپیوترهای رومیزی، درآمد آسانی را تجربه می بطی ء. ازطرفی غول دنیای پردازنده با طراحی نمونه های مفهومی جدید، تلاش می کند تا سازنده ها را به تجربه های جدید تشویق کرده و به نوعی زنده بودن دنیای کامپیوتر شخصی را تأیید بطی ء. درواقع آن ها جدیت دارند تا حضور دائمی نوآوری را در بازار سابق الذکر علامت دهند. اگرچه هنوز دستگاه های هیبرید زیادی درون بازار وجود ندارد، توسعه ی آن ها علامت دهنده ی کاربردهای بیشتر بخاطر کامپیوترهای شخصی خواهد بود. روندی که دقیقا در دوران مهاجرت از کامپیوترهای رومیزی به لپ تاپ عارض عدل.بیشتر بخوانید:شاسی اهتزاز مفهومی دی اس Aero Sport Lounge رونمایی شدقیمت و تاریخچه نمایش گلکسی Z فلیپ مشخص شدگلکسی زد فلیپ، گوشی تاشدنی سامسونگ رونمایی شدXPG داخل نمایشگاه CES 2020، تجهیزات جدید گیمینگ به ارائه گذاشتگلکسی زد فلیپ؛ شهرت احتمالی گلکسی فولد 2 سامسونگ