مینگ چی کو: اولین کامپیوترهای مک با پردازنده آرم تو سال ۲۰۲۱ عرضه می شوند

مینگ چی کو جدیدترین یادداشت تحلیلی خود را دوره اپل منتشر کرد و مدخل جذاب آن، بوسیله پیش بینی نمایش ی کامپیوتر مک با پردازنده ی آرم اختصاص دارد. این تحلیل گر شناخته شده، ادعا می کند که مقدماتی مک مهیا به پردازنده ی آرم تو سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد.

تو بخشی از پیش بینی مینگ چی کو ادعا می شود یکی از محصولات جدید اپل که در بازه ی ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده معرفی می شود، مجهز به پردازنده ی پیدایش خود شرکت خواهد حیات. درواقع، کو محصول سال ۲۰۲۱ را اولین کامپیوتر اپل بدون شریک اینتل می داند. تو سال های گذشته ادعاهای متعددی با این موضوع مطرح می شد که اپل قصد توسعه ی پردازنده ی اختصاصی مبتنی بر آرم دارد. گزارش جدید کو، تاحدودی یک مهر تأیید ناچیز رنگ بر شایعه های گذشته محسوب می شود. پیش دماغ های کو عموما صحیح بوده اند و شاید بتوان بالاخره سال ۲۰۲۱ را زمان رونمایی از پردازنده ی عام کوپرتینویی ها دانست.مقاله های مرتبط:اپل از سال ۲۰۲۰ پردازنده اختصاصی ARM را داخل مک بوک استفاده می کندجاه طلبی اپل تو تولید تراش با استخدام طراح ارشد ARM توشه می گیرد

کو در مطلب تحلیلی خود به افزودن سرمایه گذاری اپل درتوسعه ی تراش های مبتنی بر فرایند پنج نانومتری تأکید می یواش که پس از شیوع ویروس کرونا جدید، شدت گرفت. فرایند مذکور احتمالا در ساخت تراشه ی عام کوپرتینویی ها مبتنی بر آرم کاربرد خواهد شد. به علاوه، خراش های پنج نانومتری درون گوشی آیفون و تبلت آیپد سال ۲۰۲۱ نیز به کار گرفته خواهد شد.

زمان آماده شدن و عرضه ی تراش های پنج نانومتری اپل، نیمه ی سال سیال پیش دماغ می شود. همان طور که گفته شد کو پیش بینی می کند تراشه های پنج نانومتری علاوه به خشکی امدن استفاده در تولید پردازنده بخاطر مک های سال ۲۰۲۱، تو آیفون پرچم دار و مینی آیپد سال ۲۰۲۱ اندوه استفاده خواهد شد. او زمان معرفی مینی آیپد LED متاخر را ماه های پاینی ۲۰۲۰ یا ابتدای ۲۰۲۱ پیش دماغ می نرم.

تغییر رویه از پردازنده های اینتل در مک تا پردازنده های شخصی سازی شده ی آرم، تغییر بزرگی برای اپل خواهد بود و انعطاف پذیری بیشتری را در به روزرسانی سخت افزاری مک برای آن ها ممکن می کند. درمجموع کوپرتینویی ها با بهره گیری از سخت افزار اختصاصی، توانایی هماهنگی بهتری بین نرم وسایل و شیرهدار وسایل خواهند داشت که موجب بهبود بازدهی و تجربه ی کاربری می شود. البته دگرگونی مسیر اپل، بوسیله معنای کار بیشتر برای ترقی دهنده ها خواهد حیات تا محصولات خود را برای موج جدیدی از کامپیوترهای مک مبتنی بر آرم، بهترین سازی کنند. فدایی از آن ها می گویند درصورت بی عیب بدون پیش بینی ها، احتمالا اپل در میتینگ پیش روی WWDC، کیت ترقی ای Developer Transition Kit را برای مهاجرت توسعه دهنده ها به آرم منتشر خواهد کرد. هرچند آن ها زمان بین کنفرانس امسال را تا رونمایی از مک مبتنی پیاده شدن آرم درون سال آینده، کافی نمی دانند و ظن صحیح بودن پیش بینی ها را پایین تصور می کنند.بیشتر بخوانید:پتنت جدید اپل از حدس تاسیس آیفون خواه آیپد تاشدنی خبر می دهدافشای برخی از ویژگی های آیفون 9 و آیپد پرو متاخر با تجسس کدهای iOS 14اپل کاربرد از دستمال ضدعفونی کننده را بخاطر پاک کردن آیفون ایمن دانستتصاویر جدیدی از ایرباد پاوربیتس 4 اپل منتشر شدiOS 14 از نشانگر پیشرفته ماوس پشتیبانی می بطی ء